Bölüm Başkanının Mesajı

Değerli Paydaşlarımız,

 

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesine bağlı Almanca İşletme Enfomatiği Bölümü, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve Almanya Federal Cumhuriyeti Hükümeti arasındaki 21.03.1991 tarihli milletlerarası anlaşmaya dayanılarak, DAAD (Alman Akademik Mübadele Teşkilatı) ve Marmara Üniversitesi iş birliği ile 1991 yılında kurulmuştur. Bölümümüz, ulusal gelişmeye katkıda bulunabilecek, gelecek yönelimli düşünebilecek, ileri düzeyde bilimsel araştırma yapabilecek mezunların yetiştirilmesini hedeflemektedir. Öğrencilerimizin eğitiminde üniversite ve sanayi arasındaki sıkı iş birliği önemli rol oynamakta, böylelikle mezunlarımız bilim ve sanayi arasında köprü oluşturabilmektedir.

Almanca İşletme Enformatiği Bölümü, alanında Ülkemizde kurulan ilk bölümdür. Bölümümüz bugün de Ülkemizdeki devlet üniversitelerinde Almanca eğitim veren tek İşletme Enformatiği bölümüdür. Temel olarak bilişim sistemlerini konu alan İşletme Enformatiği Bilimi, günümüzde tüm kurum ve kuruluşlar için giderek önem kazanmaktadır. Bilginin en önemli kaynak, bilişim sistemlerinin/teknolojilerinin ise en önemli araç haline geldiği günümüz iş dünyasında, bu alanda yetişmiş uzmanlara duyulan ihtiyaç giderek artmaktadır. 

Almanca İşletme Enformatiği Bölümü'nde hem akademik/bilimsel eğitimin gerekliliklerine hem de uygulama odaklı eğitime büyük önem verilmektedir. Bu çerçevede SAP Üniversite İşbirliği Programıyla birlikte, SAP'nin temel modülleri uygulamalı olarak gösterilmektedir. Oracle Academy Programı kapsamında, uygulamalı eğitim verilmektedir. Ayrıca, çok sayıda Erasmus değişim anlaşması bulunan Bölümümüzde, öğrencilerimizin yurtdışı akademik, sosyal ve kültürel tecrübe kazanması desteklenmektedir. 


Bu sayfa Management Information Systems tarafından en son 10.04.2018 08:58:38 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM